جمهوری فدرال آلمان خود را در قانون اساسی آلمان (“Verfassung”) یک کشور دارای قانون اساسی (مشروطه)می نامد. حاکمیت قانون این موضوع خود را در زندگی روزمره به  وضوح نشان می دهد. آلمانی ها خیلی تمایل به دریافت مشاوره حقوقی دارند . به عنوان مثال ، دولت جمهوری فدرال آلمان تقریباً 500 میلیون یورو برای مشاوره حقوقی به موسسات حقوقی داخلی در سال 2020 پرداخت کرد ، اگرچه خود تیم های حقوقی متبحری دارد. طبق اطلاعات رسمی STATISTA ، بیش از 40٪ شرکتهایی که در سال 2015 مورد بررسی قرار گرفته اند ، هر ساله بیش از 100،000 یورو هزینه مشاوره به موسسات حقوقی پرداخت کرده اند. این موضوع نشان میدهد که اخذ مشاوره حقوقی در آلمان در اولیت اشخاص حقیقی یا حقوقی قرار دارد.

این روش یکی از روش های تفکر و مدیریت استراتژیک است که باعث موفقیت اقتصادی آلمان می شود. قبل از بروز مشكلات حقوقی ، آلمانی ها مشاوره های حقوقی کثیری دریافت می كنند ، زیرا وقتی مسایل این چنینی  ایجاد می شوند هزینه های آن (مراحل قانونی) بیشتر از هزینه مشاوره حقوقی  است. سید احمدعلی یزدانبخش وکیل دادگستری آلمان تنها یکی از معدود وکلای حقوقی آلمانی – ایرانی است که خدمات حقوقی در خاک آلمان را در تهران و کیش ارائه می دهد. یکی از مهمترین دلایل مهاجرت وی به ایران همین امر بوده که بسیاری از ایرانیان می خواهند در آلمان تجارت یا کار کنند ، اما امکان کافی برای ایرانیان برای مشاوره در وطن خود وجود ندارد. از طرف دیگر بسیاری از شرکتهای ایرانی با شرکتهای آلمانی اختلافات حقوقی دارند و آنها به وکیلی که واقف و مسلط بر قانون آلمان باشد احتیاج دارند که بتوانند از حقوق خود در دادگاههای آلمان دفاع کنند.

آقای یزدانبخش در حال حاضر مقیم ایران بوده و خدمات حقوقی ارزنده ای را به موکلانش ارایه میدهد. پس از توافقنامه هسته ای میان ایران و گروه 5+1 (برجام) ، آقای یزدانبخش به تهران آمد تا سرمایه گذاران آلمانی و سوئیسی را برای سرمایه گذاری در انرژی های تجدیدپذیر به ایران بیاورد. پس از آنكه پرزیدنت ترامپ و آمریكا از توافق خارج شدند و مانع سرمایه گذاری ها شدند ، آقای یزدانبخش بر بازار ایران تمركز كرد و به مشتریان خود مستقیماً مشاوره داد. در سراسر جهان مهم است بدانید که منبع مشاوره شما کیست و تخصص وی چیست و چگونه به این تخصص رسیده است؟ در بعضی از کشورها مردم اطلاعات خود را در مورد قوانین خارجی (مانند مهاجرت ، تاسیس  شرکت ، اقدامات بازرگانی) از مشاوران آژانس های محلی دریافت می کنند ، که این یک اشتباه است ، زیرا آژانس محلی از قوانین خارجی اطلاع ندارند. به عنوان مثال آلمانی ها ، از  یک مشاور حقوقی مشاوره می گیرند تا اطلاعات موثق و دقیق قانونی بدست آورند مانند سفارش غذا. اگر می خواهید غذای واقعی فرانسوی بخورید ، باید در فرانسه غذا بخورید یا در محله خود یک آشپز فرانسوی داشته باشید. و اگر وعده غذایی رایگان یا ارزان است ، بهتر است در جای دیگری غذا بخورید ، زیرا چگونه می توانید یک وعده غذایی خوب بخورید ، در حالی که مواد اولیه خوب نیستند. پس از یک سال اقامت در ایران ، دفتر حقوقی دیوان رسماً به عنوان دفتر حقوقی در سفارت جمهوری فدرال آلمان در تهران معرفی شد.

در سال 2019 ، دیوان به طور رسمی در اتاق بازرگانی ایران و آلمان (AHK IRAN) در لیست دفاتر وکالت و حقوقی مورد تایید سفارت آلمان قرار گرفت. برای پیگیری موارد قانونی در جمهوری فدرال آلمان ، خود آقای یازدانبخش در مکاتبه با مقامات قضایی است. در صورت نیاز به وکالت (به عنوان مثال در دادگاه) وکیل دادگستری آلمان  دیتریش رودورف رئیس دیوان آلمان و شریک حقوقی ما در جمهوری فدرال آلمان است. برای مشتریان آلمانی ما شبکه حقوقی جدی و قدرتمند ایرانی ما در خدمت شماست. ما با متخصصین و کارشناسان حقوقی مانند دکتر علی ا کبر محمدزاده ، محمود صالحی همکاری می کنیم.

برای اطلاعات بیشتر کلیک کنید.